کدام یک از آموزشگاه های آرایشگری و زیبایی در تهران، کیفیت لازم برای آموزش را دارند؟

حقیقت این است که اکثر مدرسین که در آموزشگاه ها و سالن ها زیبایی مشغول به تدریس مشاغل مختلف آرایشگری می باشند، تجربه و کیفیت لازم برای ارائه مطالب حرفه ای و به روز را به هنرجویان ندارند. طبق تحقیقات انجام شده توسط گروه آکادمی نازلین، بیش از ۸۰ درصد مدرسین شغل آرایشگری، خدمات آرایشگری انجام میدهند و در کنار آن با توجه به تجربه ای که در آرایشگری دارند، کار مدرسی را هم انجام می دهند. هنرجویانی که تحقیقات کمتری در زمینه پیدا کردن مدرس انجام می دهند، اغلب یا با یادگیری بسیار سطحی و غیر حرفه ای وارد بازار کار می شوند و یا مجبور به یافتن مدرسی جدید بعد از هدر دادن وقت و هزینه خود می شوند. واضح است که شما هنرجویان عزیز ذوق و شوق بسیاری در یادگیری لاین آرایشگری مورد نظرتان دارید، اما به یاد داشته باشید با ثبت نام کردن در کلاس های مدرسین غیر حرفه ای می توانید تمام این ذوق و شوق خود را تبدیل به نامیدی و سرخوردگی کنید. البته که تلاش و پشتکار هنرجویان از پایه های اصلی یادگیری می باشد، اما مدرس به خودی خود می تواند نقش بسیار مهمی در ایجاد انگیزه و انتقال مطالب دقیق ایفا کند. حرفه و تجربه انجام خدمات آرایشگری یا انجام هر حرفه ی دیگری برای مدرس بسیار مهم است اما مهم تر از آن، فن انتقال مطالب به هنرجویان و پشتیبانی از آنها در تمام مراحل یادگیری می باشد.

اما چگونه مدرسین حرفه ای و مجرب را پیدا کنیم؟

پیدا کردن مدرسین حرفه ای و مجرب از میان این همه مدرس حرفه ی آرایشگری کار بسیار سختی نیست، شما می توانید با در نظر گرفتن نکات زیر و صرف کمی وقت، اولین مرحله ی پروسه ی یادگیری خود را با موفقیت طی کنید:

  1. اگر هنرجوی ساکن شهرستان هستید، سعی کنید تا حدالامکان مدرس خود را در تهران بجویید، چون اکثر مدرسین مجرب در تهران می باشند و تعداد بسیار محدودی در شهرستان ها ساکن هستند.
  2. مدرس مورد نظرتان باید پشتیبان شما تا ورود شما به بازار کار و حتی بعد از ورود شما باشد. مدرس شما باید حتما نمونه کار های شما را رفع اشکال کند.
  3. اگر برای شما مدرک مهم است، مدرسی را انتخاب کنید که مدرک بین المللی بعد از پایان دوره ی آموزشی تان به شما ارائه می دهد.
  4. حتما از مدرس مورد نظرتان بخواهید تا در حد نیم ساعت در کلاس آموزشی شان شرکت داشته باشید تا از نحوه تدریس مدرس آگاه شوید. این کار باعث می شود تا گول نمونه کارهای تقلبی مدرسین متقلب را نخورید و از نزدیک نحوه ی تدریس آن ها را مشاهده و قضاوت کنید. پرس و جو از هنرجویان سر کلاس هم می تواند بسیار کمک کننده باشد.
  5. در آخر، نه هزینه ی خیلی کم و نه هزینه ی هنگفت برای کلاس های خود خرج نکنید. هر بازاری برای خود یک قیمتی دارد. مجرب ترین مدرسین هم در تهران وجود دارند که با هزینه های معقول تدریس می کنند. مدرسینی که با هزینه های بسیار پایین آموزش می دهند، معمولا مدرسین تازه کار می باشند و هنرجویانشان پس از انجام دوره آموزشی، مجبور به پیدا کردن مدرسی دیگر و صرف هزینه ی بیشتر میشوند.
  6. ارتباط خوبی با مدرس و شخصیت آن برقرار کنید تا بتوانید بیشتر با هم در پایان دوره آموزشی تان در ارتباط باشید و کسب تجربه کنید.

امیدواریم توانسته باشیم در این مطلب، شما را کمی در این زمینه یاری کرده باشیم. شما می توانید برای تحقیق بیشتر در این زمینه با مشاورین آکادمی نازلین با شماره تلفن ۰۲۱۲۲۶۲۳۴۸۶ در ارتباط باشید و یا به این لینک مراجعه فرمایید.